Telefon się zawiesza, co robić?

Smartfon nie reaguje na polecenia, a Ty nie wiesz co zrobić w takiej sytuacji? Przygotowaliśmy kilka porad, które pomogą przywrócić telefon do normalnego działania. Sprawdź! 

Reset urządzenia najlepszym sposobem na przywrócenie działania 

Sytuacje, gdy ekran zrobił się czarny, bądź po prostu nie reaguje zdarzają się od czasu do czasu. W pierwszej kolejności nie należy panikować. Może okazać się, że po chwili wszystko wróci do normy. Jeśli jednak mijają kolejne minuty, a urządzenie dalej nie reaguje, wówczas należy wykonać podstawowy reset, który polega na przytrzymaniu klawisza zasilania. Po chwili urządzenie powinno uruchomić się ponownie. W większości przypadków taki zabieg w pełni rozwiązuje problem. 

Jeśli smartfon w dalszym ciągu nie odpowiada, to należy wykonać twardy reset iPhone. W większości urządzeń należy wykonać kombinację klawiszy polegającą na przytrzymaniu w jednym momencie klawisza zwiększania głośności i zasilania. Wszystko zależy od konkretnego modelu, dlatego warto sięgnąć po instrukcję. Smartfon przejdzie w tryb awaryjny, po czym będzie można go ponownie uruchomić. 

Przyczyny, które prowadzą do zacięcia telefonu 

Zacięcie telefonu nie zawsze musi wynikać z jego usterki. Zdarza się, że niektóre aplikacje przestają odpowiadać, przez co dochodzi do chwilowego zamrożenia systemu operacyjnego. W większości przypadków aktualizacja rozwiązuje ten problem. Gdy sytuacja regularnie się powtarza, wówczas może okazać się, że na twoim urządzeniu znajduje się wirus. Wtedy najlepszym sposobem jest wykonanie twardego resetu i wgranie systemu operacyjnego na nowo. Taki zabieg powinien pomóc. 

Nieprawidłowa praca systemu operacyjnego może być spowodowana również uszkodzoną baterią. W telefonach Apple, gdy akumulator nie działa prawidłowo, system ogranicza wydajność. Wtedy dochodzi do zacięć, ale również przypadkowych wyłączeń telefonu. Rozwiązaniem jest wymiana baterii iPhone’a. 

Pamiętaj, aby na bieżąco aktualizować system operacyjny 

Pamiętaj, aby dbać o aktualizacje swojego systemu operacyjnego. Większość producentów co miesiąc wypuszcza poprawki zabezpieczeń, które gwarantują ochronę systemu. W systemie iOS, Apple co roku wypuszcza zupełnie nowy system operacyjny, który zawsze przynosi istotne nowości. Nie przejmuj się jeśli telefon raz na jakiś czas przestanie reagować. Jeśli powyższe porady nie pomogą, wtedy jak najszybciej udaj się do sprawdzonego serwisu. 

Sprawdzamy, jaki wpływ na sprzęt ma software

Producenci smartfonów chwalą się coraz mocniejszymi podzespołami i rosnącą ilością pamięci RAM. Jednak czy wpływ na bardzo dobre działanie sprzętu ma również Software? Sprawdzamy to na przykładzie sprzętów Apple.  Czy świetne podzespoły są gwarancją najlepszego działania?  Producenci flagowych telefonów od lat rywalizują ze sobą w produkcji możliwie najlepszych procesorów. Najnowsze ośmiordzeniowe jednostki wykonane w 7 […]

Czytaj więcej

Aplikacje w każdym telefonie

Aplikacje mobilne to zastosowane oprogramowania na urządzeniach przenośnych służące ułatwieniu życia użytkownikowi telefonu. Duża ilość  firm produkuje aplikacje mobilne dostosowane do gustów odbiorców, które są w stanie zaspokoić potrzeby nawet najbardziej wymagającego klienta. To nawet aplikacje kalendarzowe oraz nawigacyjne. Należy sprawdzić, czy w Twoim telefonie nie zostały wcześniej zainstalowane oprogramowania, czyli typy przeglądarek internetowych. Aplikacje […]

Czytaj więcej

Twój telefon do różnych zadań

Aplikacje, czyli oprogramowanie na urządzeniach przenośnych to ułatwienie Twojego codziennego życia. Coraz więcej usługodawców próbuje dostosować swoje aplikacje mobilne do potrzeb i wymagań odbiorców. Powoduje to ciągły wzrost ilości aplikacji. Większość urządzeń posiada już wcześniej zainstalowane oprogramowania takie jak przeglądarka internetowa, kalendarz lub internetowe mapy. Z nimi Twój telefon stanie się wielozadaniowy. Aplikacje telefoniczne IOS […]

Czytaj więcej