Sprawdzamy, jaki wpływ na sprzęt ma software

Producenci smartfonów chwalą się coraz mocniejszymi podzespołami i rosnącą ilością pamięci RAM. Jednak czy wpływ na bardzo dobre działanie sprzętu ma również Software? Sprawdzamy to na przykładzie sprzętów Apple. 

Czy świetne podzespoły są gwarancją najlepszego działania? 

Producenci flagowych telefonów od lat rywalizują ze sobą w produkcji możliwie najlepszych procesorów. Najnowsze ośmiordzeniowe jednostki wykonane w 7 nm procesie technologicznym mają zapewnić bardzo dobrą pracę. Dodatkowo na pokładzie smartfonów umieszczana jest spora ilość pamięci RAM. Nikogo specjalnie nie dziwi już 8 GB, czy nawet 12 GB pamięci RAM w telefonie. Jednak przykład urządzeń z Androidem pokazuje, że mocne podzespoły nie zawsze zapewniają najlepszą pracę. 

Najnowszy Qualcomm Snapdragon 855 osiąga gorsze wyniki w testach wydajnościowych niż procesor Apple A13 umieszczony na płycie głównej iPhone’ów. Dodatkowo sprzęt Apple w najmocniejszej konfiguracji ma zaledwie 4 GB pamięci RAM. Tajemnicą sukcesu firmy z logo nadgryzionego jabłka jest system iOS. Jego perfekcyjna optymalizacja sprawia, że iPhone zajmuje pierwsze miejsca w testach wydajnościowych i zostawia rywali daleko w tyle. 

Software może przedłużyć żywotność sprzętu 

Dobrze zoptymalizowany system operacyjny przekłada się przede wszystkim na brak zacięć, czy opóźnień. Gracze, mogą bez obaw odpalić swoje ulubione tytuły, nawet na bardzo wysokich ustawieniach. Oprogramowanie ma także wpływ na pracę baterii. Mniejsze zużycie energii sprawia, że w późniejszym czasie nie będzie konieczna naprawa iPhone’a. Energooszczędne podzespoły i system iOS sprawiają, że użytkownicy mogą cieszyć się doskonałym czasem pracy przez długi okres czasu. 

Usterki w telefonach – czy są spowodowane oprogramowaniem? 

Serwis Applefix, który naprawia sprzęty Apple dostępny tutaj twierdzi, że zdecydowana większość napraw to typowe usterki mechaniczne wynikające z przypadkowych uszkodzeń. Uszkodzenia płyty głównej iPhone’a są sporadyczne i raczej mało prawdopodobne, aby to system miał na to wpływ. To tylko potwierdza, że urządzenia z logo nadgryzionego jabłka znakomicie spisują się w codziennym użytkowaniu.  

Czy software ma wpływ na działanie sprzętu? 

Zdecydowanie tak! Nawet najlepszy telefon, z największą ilością pamięci RAM i najmocniejszym procesorem nie poradzi sobie z obsługą aplikacji bez dobrej optymalizacji systemu. Naprawa iPhone’ów pod kątem systemowym nie jest konieczna, ponieważ producent na bieżąco wypuszcza aktualizacje i poprawki zabezpieczeń. To dowód na to, że software jest kluczowy do bardzo dobrej pracy smartfona. 

Telefon się zawiesza, co robić?

Smartfon nie reaguje na polecenia, a Ty nie wiesz co zrobić w takiej sytuacji? Przygotowaliśmy kilka porad, które pomogą przywrócić telefon do normalnego działania. Sprawdź!  Reset urządzenia najlepszym sposobem na przywrócenie działania  Sytuacje, gdy ekran zrobił się czarny, bądź po prostu nie reaguje zdarzają się od czasu do czasu. W pierwszej kolejności nie należy panikować. […]

Czytaj więcej

Aplikacje w każdym telefonie

Aplikacje mobilne to zastosowane oprogramowania na urządzeniach przenośnych służące ułatwieniu życia użytkownikowi telefonu. Duża ilość  firm produkuje aplikacje mobilne dostosowane do gustów odbiorców, które są w stanie zaspokoić potrzeby nawet najbardziej wymagającego klienta. To nawet aplikacje kalendarzowe oraz nawigacyjne. Należy sprawdzić, czy w Twoim telefonie nie zostały wcześniej zainstalowane oprogramowania, czyli typy przeglądarek internetowych. Aplikacje […]

Czytaj więcej

Twój telefon do różnych zadań

Aplikacje, czyli oprogramowanie na urządzeniach przenośnych to ułatwienie Twojego codziennego życia. Coraz więcej usługodawców próbuje dostosować swoje aplikacje mobilne do potrzeb i wymagań odbiorców. Powoduje to ciągły wzrost ilości aplikacji. Większość urządzeń posiada już wcześniej zainstalowane oprogramowania takie jak przeglądarka internetowa, kalendarz lub internetowe mapy. Z nimi Twój telefon stanie się wielozadaniowy. Aplikacje telefoniczne IOS […]

Czytaj więcej