Pojemność baterii w iPhone. Jak zmieniały się akumulatory smartfonów Apple?

Pojemność baterii w smartfonie to dla wielu osób jeden z kluczowych czynników przy wyborze smartfona. Wydłużenie czasu działania smartfonów to bez wątpienia jedno z największych wyzwań, przed którymi stoją wszyscy wielcy producenci sprzętu elektronicznego.Mimo chodzenia własnymi ścieżkami, także Apple nie znalazł w pełni satysfakcjonującego rozwiązania tego problemu. Tym niemniej, akumulatory w iPhone’ach zmieniały się na przestrzeni lat. Jak? Spójrzcie na ten krótki rys historyczny.

iPhone 5

Zaprezentowany pod koniec 2012 roku iPhone 5 wyposażony został w ogniwo litowo-polimerowe (Li-Po), odmianę litowo-jonowego, o pojemności 1400 mAh (miliamperogodzin). Warto wspomnieć, że bateria iPhone 5 to ostatni przypadek zastosowania przez Apple ogniwa litowo-polimerowego.

Baterię w iPhone wymienisz na https://applefix.pl/wymiana-baterii-iphone/.

iPhone 5s

Jego bezpośredni następca, iPhone 5S z 2013 roku otrzymał większe ogniwo. Bateria iPhone 5S ma pojemność 1560 mAh. Jest wykonana w technologii litowo-jonowej, podobnie jak ogniwa we wszystkich kolejnych generacjach smartfonów Apple.

iPhone 6

W 2014 roku światu została zaprezentowana „szóstka”, której pojemność baterii była ponownie większa niż w poprzedniku. Bateria iPhone 6 o pojemności 1810 mAh pozwalała na około 14 godzin ciągłych rozmów, 10-11 godzin przeglądania Internetu i oglądania filmów i 50 godzin słuchania muzyki.

iPhone 6 Plus

Bateria iPhone 6 Plus jest znacznie większa – ma 2915 mAh pojemności. Daje to około 24 godziny rozmów, 12 godzin surfowania po sieci, 14 godzin wideo i 80 godzin odtwarzania dźwięku.

iPhone 6s

Przenosimy się do roku 2015. Bateria iPhone 6 „skurczyła się” do 1715 mAh. Co ciekawe, mimo tego nie zmienił się czas działania na jednym ładowaniu. Nadal było to około 14 godzin rozmów, 10-11 godzin przeglądania Internetu i oglądania filmów i 50 godzin słuchania muzyki.

iPhone 6s Plus

Choć bateria iPhone 6s Plus ma pojemność 2750 mAh, czyli mniej niż w iPhone 6 Plus, w praktyce nie przekłada się to na krótszy czas działania. To ponownie około 24 godziny rozmów, 12 godzin surfowania po sieci, 14 godzin wideo i 80 godzin odtwarzania dźwięku.

iPhone 7

W 2016 roku poznaliśmy siódmą generację jabłkofonów. 1960 mAh. Do takiej pojemności „urosła” bateria iPhone 7. W praktyce przełożyło się to na około 14 godzin rozmów, 12-14 godzin przeglądania Internetu, 13 godzin oglądania filmów i 40 godzin słuchania muzyki.iPhone 7 Plus

Tym razem czas pracy na jednym ładowaniu uległ skróceniu w poprzedniu do modelu poprzedniej generacji czyli iPhone 6s Plus. Bateria iPhone 7 Plus to 2900 mAh pojemności. Daje to 21 godziny rozmów, 13-15 godzin surfowania po sieci, 14 godzin wideo i 60 godzin odtwarzania dźwięku.

iPhone 8

Rok 2017 to czas premiery iPhone 8. Apple ponownie zmniejszył pojemność akumulatora. Bateria iPhone 8 ma 1821 mAh. Daje to około 14 godzin rozmów, 12 godzin przeglądania sieci, 13 godzin oglądania wideo i 40 godzin słuchania plików audio.

iPhone 8 Plus

Bateria iPhone 8 Plus ma 2675 mAh pojemności. Czas działania na jednym ładowaniu jest zbliżony do iPhone 7 Plus i wynosi 21 godziny rozmów, 13-15 godzin przeglądania sieci, 14 godzin odtwarzania filmów i 60 godzin słuchania muzyki.

iPhone X

W 2017 na rynek wszedł także jubileuszowy iPhone X z nieco większym ogniwem. Bateria iPhone X o pojemności 2716 mAh pozwala na około 21 godzin rozmów, 12 godzin przeglądania Internetu, 13 godzin oglądania filmów i 60 godzin słuchania muzyki.

iPhone Xs, Xs Max, XR

Modele z 2018 roku mają mocno zróżnicowaną pojemność baterii. Bateria iPhone Xs ma 2658 mAh, bateria iPhone Xs Max – 3174 mAh, a bateria iPhone XR – 2942 mAh.Jak wygląda czas pracy na jednym ładowaniu tych modeli?

– iPhone Xs –  około 20 godzin rozmów, 14 godzin wideo i 60 godzin audio.

– iPhone Xs Max – około 25 godzin rozmów, 15 godzin wideo i 65 godzin audio.

– iPhone XR –  około 25 godzin rozmów, 16 godzin wideo i 65 godzin audio.

Jak widać, z biegiem lat pojemność akumulatorów w iPhone’ach się zwiększała a wraz z nią rósł czas działania baterii iPhone na jednym ładowaniu. Widać też jednak, że czas ten zwiększał się na przestrzeni lat dość powoli. Bez wątpienia, przed Apple i innymi producentami smartfonów jeszcze wiele pracy, by ich urządzenia działały znacznie dłużej.

Porównaj iPhone i konkurencję: Specyfikacje, funkcje i wybór najlepszego telefonu!

Chcesz wybrać dobry telefon? Przeczytaj nasz przewodnik po iPhone i porównaj go z konkurencyjnymi markami. Dowiedz się o najważniejszych funkcjach i aktualizacjach systemu operacyjnego, a także starannie przeanalizuj ceny i usługi serwisowe. Rozpocznij przygodę z wysokiej jakości telefonem dzięki naszej recenzji!

Czytaj więcej

Skorzystaj z iPhone’a, aby Poprawić swoją Produktywność

Państwa produktywność iPhone’a może osiągnąć zupełnie nowy poziom z tym przewodnikiem! Przejrzyj aplikacje do notatek, zarządzania czasem i inne narzędzia, aby dowiedzieć się jak wykorzystać możliwości tego urządzenia. Dowiedz się jak skutecznie zorganizować swoje informacje oraz włączyć powiadomienia. Poznaj strategie integracji platform i wdrożenia w Twojej firmie. Dołącz do nas w odkrywaniu mocy produktywności iPhone’a!

Czytaj więcej

iPhone Accessibility: Otwórz drzwi do świata dostępności!

Kliknij, aby dowiedzieć się, jak Apple przekształca swoje produkty w celu poprawy dostępności dla wszystkich. Przyjrzyj się funkcjom, które są dostosowane do różnych typów niepełnosprawności, od VoiceOver po ustawienia dotykowe. Zobacz, jak tworzone są nowe możliwości i jak usuwane są bariery technologiczne! Sprawdź dzisiaj!

Czytaj więcej