Pojemność baterii w iPhone. Jak zmieniały się akumulatory smartfonów Apple?

Pojemność baterii w smartfonie to dla wielu osób jeden z kluczowych czynników przy wyborze smartfona. Wydłużenie czasu działania smartfonów to bez wątpienia jedno z największych wyzwań, przed którymi stoją wszyscy wielcy producenci sprzętu elektronicznego.Mimo chodzenia własnymi ścieżkami, także Apple nie znalazł w pełni satysfakcjonującego rozwiązania tego problemu. Tym niemniej, akumulatory w iPhone’ach zmieniały się na przestrzeni lat. Jak? Spójrzcie na ten krótki rys historyczny.

iPhone 5

Zaprezentowany pod koniec 2012 roku iPhone 5 wyposażony został w ogniwo litowo-polimerowe (Li-Po), odmianę litowo-jonowego, o pojemności 1400 mAh (miliamperogodzin). Warto wspomnieć, że bateria iPhone 5 to ostatni przypadek zastosowania przez Apple ogniwa litowo-polimerowego.

Baterię w iPhone wymienisz na https://applefix.pl/wymiana-baterii-iphone/.

iPhone 5s

Jego bezpośredni następca, iPhone 5S z 2013 roku otrzymał większe ogniwo. Bateria iPhone 5S ma pojemność 1560 mAh. Jest wykonana w technologii litowo-jonowej, podobnie jak ogniwa we wszystkich kolejnych generacjach smartfonów Apple.

iPhone 6

W 2014 roku światu została zaprezentowana „szóstka”, której pojemność baterii była ponownie większa niż w poprzedniku. Bateria iPhone 6 o pojemności 1810 mAh pozwalała na około 14 godzin ciągłych rozmów, 10-11 godzin przeglądania Internetu i oglądania filmów i 50 godzin słuchania muzyki.

iPhone 6 Plus

Bateria iPhone 6 Plus jest znacznie większa – ma 2915 mAh pojemności. Daje to około 24 godziny rozmów, 12 godzin surfowania po sieci, 14 godzin wideo i 80 godzin odtwarzania dźwięku.

iPhone 6s

Przenosimy się do roku 2015. Bateria iPhone 6 „skurczyła się” do 1715 mAh. Co ciekawe, mimo tego nie zmienił się czas działania na jednym ładowaniu. Nadal było to około 14 godzin rozmów, 10-11 godzin przeglądania Internetu i oglądania filmów i 50 godzin słuchania muzyki.

iPhone 6s Plus

Choć bateria iPhone 6s Plus ma pojemność 2750 mAh, czyli mniej niż w iPhone 6 Plus, w praktyce nie przekłada się to na krótszy czas działania. To ponownie około 24 godziny rozmów, 12 godzin surfowania po sieci, 14 godzin wideo i 80 godzin odtwarzania dźwięku.

iPhone 7

W 2016 roku poznaliśmy siódmą generację jabłkofonów. 1960 mAh. Do takiej pojemności „urosła” bateria iPhone 7. W praktyce przełożyło się to na około 14 godzin rozmów, 12-14 godzin przeglądania Internetu, 13 godzin oglądania filmów i 40 godzin słuchania muzyki.iPhone 7 Plus

Tym razem czas pracy na jednym ładowaniu uległ skróceniu w poprzedniu do modelu poprzedniej generacji czyli iPhone 6s Plus. Bateria iPhone 7 Plus to 2900 mAh pojemności. Daje to 21 godziny rozmów, 13-15 godzin surfowania po sieci, 14 godzin wideo i 60 godzin odtwarzania dźwięku.

iPhone 8

Rok 2017 to czas premiery iPhone 8. Apple ponownie zmniejszył pojemność akumulatora. Bateria iPhone 8 ma 1821 mAh. Daje to około 14 godzin rozmów, 12 godzin przeglądania sieci, 13 godzin oglądania wideo i 40 godzin słuchania plików audio.

iPhone 8 Plus

Bateria iPhone 8 Plus ma 2675 mAh pojemności. Czas działania na jednym ładowaniu jest zbliżony do iPhone 7 Plus i wynosi 21 godziny rozmów, 13-15 godzin przeglądania sieci, 14 godzin odtwarzania filmów i 60 godzin słuchania muzyki.

iPhone X

W 2017 na rynek wszedł także jubileuszowy iPhone X z nieco większym ogniwem. Bateria iPhone X o pojemności 2716 mAh pozwala na około 21 godzin rozmów, 12 godzin przeglądania Internetu, 13 godzin oglądania filmów i 60 godzin słuchania muzyki.

iPhone Xs, Xs Max, XR

Modele z 2018 roku mają mocno zróżnicowaną pojemność baterii. Bateria iPhone Xs ma 2658 mAh, bateria iPhone Xs Max – 3174 mAh, a bateria iPhone XR – 2942 mAh.Jak wygląda czas pracy na jednym ładowaniu tych modeli?

– iPhone Xs –  około 20 godzin rozmów, 14 godzin wideo i 60 godzin audio.

– iPhone Xs Max – około 25 godzin rozmów, 15 godzin wideo i 65 godzin audio.

– iPhone XR –  około 25 godzin rozmów, 16 godzin wideo i 65 godzin audio.

Jak widać, z biegiem lat pojemność akumulatorów w iPhone’ach się zwiększała a wraz z nią rósł czas działania baterii iPhone na jednym ładowaniu. Widać też jednak, że czas ten zwiększał się na przestrzeni lat dość powoli. Bez wątpienia, przed Apple i innymi producentami smartfonów jeszcze wiele pracy, by ich urządzenia działały znacznie dłużej.

Nieautoryzowany serwis Apple – dlaczego warto?

Nieautoryzowany serwis Apple to miejsce, w którym można uzyskać profesjonalne usługi naprawy lub konserwacji urządzeń marki Apple. Chociaż nie jest to oficjalny serwis firmy, cieszy się on dużą popularnością wśród wielu użytkowników i może być doskonałym rozwiązaniem dla tych, którzy szukają taniej i szybkiej naprawy swoich urządzeń. Koszt naprawy w nieautoryzowanym serwisie Apple Jedną z […]

Czytaj więcej

Ładowanie baterii w iPhone – kompendium wiedzy

iPhone to delikatne urządzenie, o które trzeba dbać, aby było trwałe. Aby to zrobić, trzeba zadbać o jego odpowiednią pielęgnację. Oto kilka rzeczy, które musisz zrobić, aby zadbać o swojego iPhone’a: Czyszczenie ekranu za pomocą miękkiej szmatki. Do wytarcia ekranu użyj miękkiej szmatki. Chroń swój telefon za pomocą etui i pokrowców lub kup do niego […]

Czytaj więcej

Gdzie kupić iPhone? Poradnik dla kupującego.

Zastanawiasz się nad zakupem smartfonu od Apple, ale nie wiesz jaki iPhone wybrać lub gdzie tanio kupić iPhone’a? iPhone’a można zakupić na wiele sposobów. Mnogość dystrybutorów, cen, modeli i ich wersji pamięci powodują, że trudno o pewność, czy upatrzony model jest tym, czego szukasz. W tym poradniku pokażemy na co zwrócić uwagę przy wyborze modelu […]

Czytaj więcej